Ako chutí splnený sen.. v Provensálsku.. I

14.8.2017
Časť prvá.. Human again..

Púšťam si tú skladbu už asi milióntykrát.. Kreslené postavičky (z pôvodnej verzie Beauty and the Beast) sa rozprávajú.. "It's obvious this is spark between them.." "They must fall in love tonight if we ever expect to be human again!" "Aah human again.." "Human again.." "Yes.. think what that means.." 

Vtom zatváram oči a nechávam sa preniesť tónmi "Human again" niekoľko týždňov dozadu.. Sedíme v aute, za nami prekrásny splnený sen.. za súmraku míňame jedno levanduľové pole za druhým.. Celé moje vnútro tancuje nadšením a vygradované šťastie nádherne ladí s orchestrálnym finále jednej z najznámejších Disney-oviek..   


Jarné nedeľné popoludnie..

3.4.2017

Krátky výletík v slnečnej rozkvitnutej Viedni bol pre nás balzamom na dušu po náročnom týždni.. Bol to jeden z tých svetlých bodov, na ktoré som sa mohla tešiť.. Keď som hlboko v noci googlila rozkvitnuté stromy vo Viedni (#takebezneproblemyfotografanajar :D..), opäť som pocítila radosť podobnú tej pred dovolenkou.. Vďaka ukážkovému počasiu a množstvu ľudí fotiacich sa ostošesť v japonskej záhrade som sa na chvíľu ozaj cítila takmer ako turista.. :)

Závan (takmer) morského vánku..

12.12.2016

Mám takú možno trochu divnú „relaxačnú“ aktivitu.. Keď si chcem oddýchnuť, odreagovať, preniesť sa v čase.. prehŕňam sa v našich starých fotkách. V počítači. Ach, až sem teraz počujem, ako moja mama zalamuje rukami.. :) Áno, aj po všetkých „cudzích“ fotkách sú to opäť - tramtadadáá - fotky.. :) No ale Fotky pre radosť :)! A k tomu ešte aj naše a väčšinou dovolenkové!! Takto som sa jednu novembrovú noc zatúlala znova k Lago di Garda.. ♥

Čarovné Lago di Garda..

22.8.2016
Tipy na 3 výlety v okolí mestečka Sirmione, na ktoré určite nezabudnete ;)!

Lago di Garda nikdy nebolo na mojom wishliste.. Bolo mi trošku podozrivé, ako ho všetci ospevujú, no nenakoplo ma to ani ku googleniu obrázkov.. :) No stačilo pár dní pobytu a láska ako hrom bola na svete.. :)

Streets of Sirmione..

9.7.2016

Sú dva typy dovoleniek. Tie, o ktorých snívate, plánujete ich dlho a neviete sa ich dočkať.. A potom sú také, pre ktoré sa rozhodnete viac menej spontánne. Na miesta, ktoré ani neboli na vašom travel bucket liste. No napriek tomu vás príjemne prekvapia.. Tak ako nás malinké, no prekrásne talianske mestečko Sirmione na brehu Lago di Garda..

Living (in a) postcard..

16.6.2016
O tom, aké to je zrazu sa ocitnúť v pohľadnici.. :)

Milujem miesta, kde dokážem vypnúť.. ale že úplne.. Keď sa zastaví prúd myšlienok a zmysly začnú vnímať na 200 %.. Potom si dokážem naplno vychutnať aj také tie (ne)obyčajné veci.. ako čerstvý vzduch.. ticho.. najpohodlnejšiu posteľ na svete.. spánok.. žblnkot vody pri veslovaní.. vôňu ceruziek pri najkrajších omaľovánkach.. doslova každé sústo dokonalej kuchyne.. a výhľad z okna.. Nechám sa stratiť vo farebnom zrkadlovom bludisku, uniesť pohľadom na nekonečnú knižnicu a zlákať na nákup suvenírov.. akoby som mala znova 13.. :)
Také boli naše Tatry.. Štrbské pleso.. a Grand hotel Kempinski, kam sme sa po rozprávkovom zimnom pobyte vrátili na naše 3. výročie svadby opäť.. aby sme tam žili pár dní ako v pohľadnici..


Ako chutí splnený sen.. v Paríži.. IV

5.6.2016
Časť štvrtá.. Claudia s mamou Renátkou - Prvýkrát v Paríži

Čo je lepšie – byť tým, komu sa plnia sny alebo plniť sny iným? Poviem vám, že užasné je už len byť pri tom.. na mieste, kde sa sny plnia.. šíri sa z toho totiž neskutočná energia! A z toho mi vychádza jediné – sny by sa mali plniť (čo najčastejšie!) – robia svet krajším a ľudí šťastnejších.. 


Ako chutí splnený sen.. v Paríži.. II

7.4.2016
Časť druhá.. Prečo a ako to celé bolo..

Myslím, že toto bude pre mňa jeden z najťažších príspevkov na písanie.. No ako zhrnúť, čo pre mňa minuloročný Paríž znamenal, do niekoľkých riadkov? Ako vysvetliť, prečo sa stále usmievam a zároveň sa mi tisnú slzy do očí, keď dlhšie sedím nad našimi fotkami z Paríža..? Ako popísať TEN pocit, ktorý mám, keď listujem prvým číslom môjho vysneného časopisu o Paríži..? Ako je vôbec možné, že napriek tomu, že všetko zďaleka nevyšlo podľa plánov, považujem práve tento výlet za úplne bezkonkurenčný?? Budem rada, ak sa mi podarí dostať zo seba aspoň časť toho všetkého.. a trochu vám priblížiť, ako to vlastne celé bolo..


Pages